Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

OKNÁ SENSO –  zmysel pre istotu

Bezpečná detská izba – to je predovšetkým spokojná hlava rodičov.

Okná otváraju náš dom do sveta a tak isto ich otvárajú aj pre našich „malých objaviteľov”, ktorí si nie sú vedomí toho, že im može niečo hroziť. Nešťastná náhoda sa može rýchlo stať. Niekedy stačí, że malý človek započuje z vonka hlas svojho kamaráta a zvedavý sa vyšplhý po stoličke do okna, aby ho otvoril a ďalej, ďalej si už možeme všetko domyslieť …

Preto naša spoločnosť uvádza na trh nové okná SENSO s technológiou „Tilt-First” – odchýlenie pred otvorením.

Inteligentný zabezpečujúci mechanizmus blokuje krídlo v pozícii odchýlenia po prekrútení kľučky o 90o (vodorovne). špeciálna kľučka s cylindrovou vložkou nedovolí, aby sa krídlo presunulo z pozície odchýlenia do pozície otvorenia. Až prekrútenie kľúča v kľučke uvoľní blokádu a umožní otvorenie okna. Toto riešenie je natoľko výnimočne, że neprekáža pri iných činnostiach, np. pri vetraní okna. Každý može bez kľúča odchýliť okno, ale nemože ho otvoriť . Zabezpečenie, použité v kovaní je vždy možné, pokiaľ už nebudeme musieť zabezpečovať okná pred otvorením, odstrániť vybraním zabezpečenia z obvodoveho kovania.

Okná SENSO sú dostupné v každom systéme okien vyskytujúcich sa v našej ponuke, ale len s kovaním otváravo-sklopným.

Okná SENSO majú farebné prevedenie a štandard vybavenia zhodný s okennými systémami GLOBAL-BRILLANT , NOVEL, DUOTHERM  a ENERGO +.